Obsah

Všeobecné informace

V sekci Všeobecné informace naleznete podrobnosti o zařízeních, které se v obci Vlastějovice nacházejí. V podsekci Doprava jsou aktualizované jízdní řády autobusů i vlaků.

Rekreace a volný čas

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž

Cyklistika, Cyklostezka č.19

Cyklostezka č. 19 vede především kolem řeky Sázavy, proto je též nazývána Posázavskou cyklotrasou. Měří celkem 249 km a prochází okresy Ždár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Kutná Hora, Benešov, Praha – západ. Začíná v obci Lísek (okres Žár nad Sázavou) a končí obcí Davle (okres Praha-západ).

#

Dětské hřiště

Dětské hřiště bylo vybudováno v druhé polovině roku 2009 z finančních prostředků obce Vlastějovice a také z dotace Fondu sportu a volného času Středočeského kraje. Slavnostní otevření proběhlo 30. dubna 2010. Děti mají k dispozici pískoviště a několik atrakcí – houpačky, skluzavku či prolézačky.

Koupání v řece

Vhodná místa ke koupání jsou na jezu v Budčicích a na jezu na Březině. „Brouzdání“ je možné na panelech brodu u restaurace Ve Staré škole.

Rybaření

Ukonejšit své rybářské vášně mají možnost rybáři na řece Sázavě. Sázava je pravým přítokem Vltavy.

Vodní turistika

Délka toku řeky Sázavy činí 218 km, z toho je 208 km sjízdných – ovšem ne celoročně. Horní část toku je sjízdná pouze na jaře (po jarním tání) či po deštích.